Jury IX edycji konkursu „Historia i Życie” przyznało następujące nagrody:


Prace indywidualne

Nagroda I

Magdalena Jakubik,  uczennica mgr Teresy Belcik z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie, za pracę pt. Pamiętnik.

Bartosz Oleśkiewicz, uczeń mgr Anny Kozioł, I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łukowie, za pracę pt. Rodzinna legenda. Dzieje Jana Sałasińskiego – bojownika o niepodległą Polskę.

Nagroda II

Wioletta Kazimierska, uczennica mgr Tomasza Bieleckiego z Liceum Ogólnokształcące im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie, za pracę pt. Patriotyzm – to życie dla innych.

Sebastian Moskalski uczeń mgr Teresy Belcik z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie, za pracę pt. Do czego potrzebny jest nam patriotyzm?

Nagroda III

Marek Rudzki z Liceum Ogólnokształcącego w Lipnie, za pracę napisaną pod opieką mgr Anny Rudzkiej, pt. Wychowanie w duchu patriotycznym.

Weronika Szwoch, uczennica mgr Aleksandry Marczak z II Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim, za pracę pt. Patriotyzm mojej rodziny. Portret Jana Wałaszewskiego.

Martyna Taraszkiewicz, uczennica mgr Joanny Dietrich z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Szczecinie, z pracę pt. Wychowanie w duchu patriotycznym.

Magdalena Żentała, uczennica mgr Michała Mojskiego z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie, za pracę pt. Do czego potrzebny jest patriotyzm?

Wyróżnienie

Ewelina Godwin, uczennica mgr Edyty Utnik z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie, za pracę pt. Do czego potrzebny jest patriotyzm?

Iga Zdanikowska, uczennica mgr Anny Kozioł z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie, za pracę pt.  Patriotyzm mojej rodziny. Kto ty jesteś człowieku?

Prace zbiorowe

Nagroda III

Gabriela Gembala, Karolina Nowak, Paulina Saduś, Wiktoria Sajewicz, uczennice mgr Małgorzaty Szlagór z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi , Gimnazjum nr 1 im. ks. J. Twardowskiego w Brzeszczach, za pracę pt. Wychowanie w duchu patriotycznym.


Certyfikaty dla autorów prac, które zakwalifikowane zostały przez jury do ostatniego etapu konkursu otrzymuje 84 uczniów, co stanowi 44% ogólnej liczby uczestników. W tej grupie 63 uczniów to autorzy prac indywidualnych, a 21 uczniów to autorzy prac napisanych przez dwie osoby lub więcej osób.


NAUCZYCIELE

Teresa Belcik, nauczycielka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie;

Tomasz Bielecki, nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego  w Staszowie;

Anna Kozioł, nauczycielka I Liceum Ogólnokształcącego  im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie;

Michał Mojski, nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie;

Małgorzata Szlagór,  nauczycielka Gimnazjum Nr 1 im. Ks. J. Twardowskiego z Oddziałami Integracyjnymi  w Brzeszczach.