Jury VI edycji konkursu "Historia i Życie" przyznało 5 nagród indywidualnych i jedną zbiorową:

Prace indywidualne:

I nagroda

    Patryk Kurpierz - za pracę pt. Praca w dziejach mojej rodziny. Uczeń Pana Macieja Skoczylasa z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 3 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu.

II nagroda

    Joanna Rudzka - za pracę pt. Emigracja zarobkowa.Uczennica Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół nr 1 w Lipnie.

    Dominika Wybult - za pracę pt: Praca w dziejach mojej rodziny i społeczności lokalnej. Studium przypadków dotyczących zawodu w rodzinie Strasser. Uczennica Pana Macieja Skoczylasa z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 3 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu.

III nagroda

    Anna Kulikowska - za pracę pt. Emigracja zarobkowa oczami dziecka. Uczennica Pana Macieja Skoczylasa z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 3 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu.

    Dominika Zawacka - za pracę pt. Praca w dziejach mojej rodziny i społeczności lokalnej. Uczennica Pani Ilony Herzberg z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie.


Prace zbiorowe:

II nagroda

    Agnieszka Klupś, Damaris Pośpiech, Robert Kukowiecki - za wspólną pracę pt. Misje w życiu naszych znajomych i w najbliższym otoczeniu. Uczniowie Pani Anity Błąkały z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie.


NAUCZYCIELE nagrodzeni w VI edycji konkursu „Historia i Życie”:

Anita Błąkała-Lewek - nauczycielka Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie.

Ilona Herzberg - nauczycielka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie.

Anna Kozioł - nauczycielka I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie.

Joanna Kleemann - nauczycielka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 ELEKTRYK w Nowej Soli.

Maciej Skoczylas - nauczyciel Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr III z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu.